Diagnostika OP-COM, multiplex kábel, slovenčina, pre Opel

Novinka
Doprava zdarma

Výrobca Ross-Tech

Kód produktu OP-COM


Dostupnosť U dodávateľa Odosielame zvyčajne do 2-3 pracovných dní.


Cena bez DPH 640,00 EUR

Cena s DPH 774,40 EUR


+ -

Popis výrobku


Moderný diagnostický prístroj Ross-Tech Op-COM, v češtine, pre vozidlá Opel, s prepojovacím káblom.

OP-COM je jedinečný počítačový diagnostický systém pre vozidlá skupiny Opel. Pri vývoji tohto systému bol kladený dôraz ako na maximálne pokrytie jednotlivých modelov a riadiacich jednotiek, tak na jednoduchosť a intuitívnosť ovládania. Vzhľadom k profesionálnemu prevedeniu a tiež nízkym obstarávacím nákladom je tento produkt veľkým prínosom predovšetkým v neautorizovaných servisoch kde je nákup originálnej diagnostiky nemožný, avšak ocenia ho aj servisy autorizované, ktoré potrebujú druhú diagnostiku na ďalšie pracovisko.

Diagnostický systém OP-COM vychádza z originálnej diagnostiky TECH II + CANdi a je zameraný na vozidlá modelového roku 1995-2008 vrátane vozidiel so zbernicou CAN-BUS. Vzhľadom na istú podobnosť neskorých modelov TECH I a počiatočných modelov TECH II je možné za použitia redukcie Opel 10 PIN diagnostikovať aj niektoré staršie modely s diagnostickou zásuvkou 10 PIN. Súčasťou OP-COM je tiež multiplexovaný prepojovací kábel, ktorý sám rozpozná, cez ktorý PIN v zásuvke má byť vedená komunikácia a prepne sa tak do správneho nastavenia.

Program OP-COM je v slovenčine a jeho užívateľské rozhranie je podobné známemu programu na koncerne VW VAG-COM.

Organizácia riadiacich jednotiek

V diagnostike skupiny Opel rozlišujeme takmer 250 odlišných riadiacich jednotiek ktoré OP-COM dokáže diagnostikovať. V takom množstve je bezpodmienečne dôležité, aby o nich mal používateľ 100% prehľad. OP-COM dáva užívateľovi postupne na výber modelový rok, model a podľa jednotlivých kategórií vozidla (pohon, podvozok, karoséria, Info/zábava) samotnej riadiacej jednotky. Týmto sa OP-COM zásadne líši od podobných systémov kde je správny výber jednotky značne problematický, a pritom pre serióznu diagnostiku úplne nepostrádateľný.

Samozrejmosťou je aj tlač tohto protokolu pre zákazníka.

Minimálne požiadavky na PC:

- operačný systém: Win 2000, XP, Vista, Win7

- procesor: 1GHz – 128 MB RAM

- harddisk: 30 MB voľného miesta na HDD.

- porty: 1x USB