Montážne pasty a gély na pneumatiky

Montážna pasta, vosk či gél na pneumatiky sú pre pneuservis úplne nevyhnutnými prípravky. V prvej rade pomáhajú pri montáži i demontáži kolesá z ráfika, moderné montážne prípravky však tiež na disk pôsobí protikorózne a chráni - konzervujú aj samotnú pneumatiku. V našej ponuke nájdete len montážne pasty či gély prvotriednej kvality, najčastejšie značky Ferdus. Ani s produktmi ostatných značiek však neurobíte chybu.

V prípade, že je potrebné pneumatiku opraviť, využite našu ponuku lepidiel a špeciálnych roztokov . Nezabudnite tiež koleso správne vyvážiť - vyberte si vyvažovacie závažia presne podľa svojich potrieb!


Parametry
od EUR do EUR
Odporúčame
10,96 EUR s DPH
✓ Skladom
+ -
Obj. kód: 10711901
12,68 EUR s DPH
✓ Skladom
+ -
Obj. kód: 02448
16,04 EUR s DPH
✓ Skladom
+ -
Obj. kód: 00579
4,36 EUR s DPH
✓ Skladom
+ -
Obj. kód: 10.10
16,68 EUR s DPH
✓ Skladom
+ -
Obj. kód: 115.04
16,68 EUR s DPH
✓ Skladom
+ -
Obj. kód: 115.05
od 3,80 EUR s DPH
✓ Skladom
Obj. kód: HLPNEUGEL
od 1,64 EUR s DPH
✓ Skladom
Obj. kód: HL115.3SLIM
11,76 EUR s DPH
2-3 dni
+ -
Obj. kód: 02202
8,40 EUR s DPH
2-3 dni
+ -
Obj. kód: 02217
16,48 EUR s DPH
2-3 dni
+ -
Obj. kód: 00944
90,36 EUR s DPH
2-3 dni
+ -
Obj. kód: 02082
 • 24
 • 36
 • 48
 • Montážne pasty pre malých i veľkých pneumatiky

  Pri kúpe montážnej pasty alebo gélu je potrebné si v prvom rade uvedomiť, na prácu s akým druhom pneumatík sa prípravok určený. Moderné výrobky majú totiž presne dané vlastnosti, ktoré ich použitie s konkrétnymi typmi kolies uľahčujú. Je preto naporúdzi vyberať starostlivo.

  Montážne pasty určené bicyklom, motocyklom alebo osobným a malým úžitkovým automobilom mávajú zloženie, ktoré pneumatiku zanecháva po aplikácii premazanie kratší čas. Guma je obyčajne klzká na čas nevyhnutný na montáž a demontáž s určitou časovou rezervou, po chvíli však montážny prípravok zasychá. V dôsledku toho nie je vhodný pre prácu s väčšími gumami, ktoré by bolo nutné neustále přimazávat. Tým pádom by zbytočne vzrástla nielen prácnosť celého procesu, ale aj spotreba montážneho prípravku.

  Výrobky určené na prácu s väčšími pneumatikami nákladných vozidiel, traktorov či stavebných strojov, proti tomu zasychajú o poznanie pomalšie. Ich zloženie je prispôsobené predpokladané dlhší montáži dané veľkosťou pneumatiky, složitosté manipulácia s ňou alebo výkonom vyzúvačky , vďaka čomu nie je nutné pätku neustále přimazávat. V dôsledku pomalého vysychania však nie sú tieto druhy montážnych pást príliš vhodné pre prácu s menšími pneumatikami, ktoré by kvôli ich použitie zostávali klzné zbytočne dlho, čo by mohlo priniesť rad ťažkostí. Tento druh prípravkov je navyše možné použiť pri horúcich letných teplotách, v ktorých ostatné druhy pasca alebo voskov vysychajú príliš rýchlo.

  Spoločným menovateľom oboch typov sú potom v prípade moderných výrobkov dobré klzné vlastnosti, transparentnosť, jednoduchá aplikácia a nutnosť nanesenie pasty - vosku len v tenkej vrstve. Vďaka tomu je spotreba prípravku nízka, na pneumatike či disku navyše nezanecháva viditeľnú stopu. V neposlednom rade je tiež potrebné zdôrazniť ekologickú nezávadnosť.

  Špecifickú kategóriu tvoria instantné prípravky, z ktorých je možné pridaním väčšieho či menšieho množstva vody vytvoriť buď klasickou montážne pastu, alebo montážne a tesniace prípravok.