Vyvažovací prášok - granulát

Vyvažovací prášok, niekedy tiež označovaný ako vyvažovací granulát, sa od klasického závažia odlišuje predovšetkým spôsobom aplikácie. Vysypáva sa totiž dovnútra plášťa alebo duše, a to v presne odmeranom množstve vypočítanom z aplikačnej tabuľky podľa typu a veľkosti pneumatiky. Tento materiál je najmä vhodný pre rozmerné kolesá nákladných áut a návesov, autobusov, trolejbusov a ďalších väčších vozidiel. V našom sortimente nájdete prášok - granulát na vyváženie kolies v rôzne veľkých baleniach, takže si môžete vybrať presne to, čo vám bude vyhovovať najviac.

Pokiaľ radšej dávate pri vyvažovanie kolies nákladných áut a iných veľkých vozov prednosť klasickému závažia , vyberte si z našej bohatej ponuky.


Popis kategorie
Upřesnit parametry
Parametry
od EUR do EUR
Produktů na stránku:
 • 36
 • 48
 • 72
 • Zoradiť podľa:
  Produkty sa radia podľa najlepšej dostupnosti
  Predvolené
  Najpredávanejšie Najnovšie Najlacnejšie Najdrahšie

  Zoradiť podľa:

  Produkty sa radia podľa najlepšej dostupnosti
  0,55 EUR s DPH
  ✓ Skladom
  + -
  Obj. kód: 150.22
  od 52,34 EUR s DPH
  ✓ Skladom
  Obj. kód: HLVG150.1
  Produktů na stránku:
 • 36
 • 48
 • 72
 • Vyvažovací prášok: ideálne riešenie pre veľké vozidlá

  Vyvážené koleso je základom pohodlnej a bezpečnej jazdy. Veľký vplyv má navyše aj na životnosť podvozkových dielov, ako sú čapy, ložiská, tyčky riadenia a ďalšie. Ak koleso takzvane hádže, tieto časti sa opotrebovávajú podstatne rýchlejšie, ničí sa aj samotný plášť. Dlhé roky predstavovalo jediný spôsob vyváženie klasické závažia. V súčasnej dobe sa čoraz viac rozmáha používanie vyvažovacieho prášku, či inak povedané vyvažovacieho granulátu.

  Princíp jeho fungovania je relatívne jednoduchý. Po nasypaní dovnútra kola sa pri jazde presúva na miesta s najmenšími tlakmi. Tým vyvažuje miesta, kde sú naopak takzvané radiálne tlaky najväčšie. Koleso sa tým pádom vlastne samo neustále vyvažuje, čo sa samozrejme pozitívne prejavuje najmä na jeho životnosti.

  Vzhľadom k princípu fungovania prášku je odlišná aj jeho aplikácie. Ako je uvedené vyššie, dáva sa dovnútra plášťa alebo duše - v takom prípade cez upravený ventil . Jeho množstvo sa presne vypočítava z aplikačných tabuliek podľa veľkosti a typu pneumatiky. Vsypanie je možné buď z odmerky, v prípade inštalácie do bezdušové pneumatiky možno využiť tiež granulát v sáčku zo špeciálneho materiálu. Ten sa vo vnútri kolesa rozpadne pri hustenia či prvom rozjazde a prášok sa vďaka tomu okamžite uvoľní. Samotný sáčok nemá na vyváženie kolesa akýkoľvek vplyv - je vyrobený z tak ľahkého materiálu (špeciálny papier alebo plastová fólia), že jeho zvyšky nemajú šancu čokoľvek ovplyvniť. Granule zostávajú vo vnútri pneumatiky po celú dobu jej životnosti a nie je potrebné ich meniť.

  Veľkú výhodu prášku proti klasickému vyvažovacímu závažia predstavuje možnosť jeho opätovného využitia. Pri demontáži opotrebovaného plášťa či duše možno tento materiál vysypať a znovu použiť, čím je možné usporiť nemalé peniaze.

  Tento druh vyvažovacieho materiálu je vhodný predovšetkým pre rozmerné kolesá nákladných vozidiel a návesov či prívesov, autobusov, trolejbusov a podobných dopravných prostriedkov. Deklarované vlastnosti väčšinou máva do cca 130 km / h, čo na prevádzku vyššie menovaných typov vozidiel postačuje s veľkou rezervou.