Štvorstĺpové zdviháky na auto

Štvorstĺpový autozdvihák patrí v kategórii zdvihákov na auto medzi skutočne ťažké váhy. Vzhľadom k svojim vlastnostiam sa hodí na rozmanité práce na spodných častiach vozidla, ako je podvozok, dolné partie karosériou a pod. Vďaka štyrom nohám má mimoriadne stabilnú základňu a dovoľuje teda zdvíhať aj pomerne ťažká autá. V našej ponuke nájdete samozrejme len kvalitné a preverené výrobky, u ktorých máte istotu, že vám vydrží slúžiť dlho.

 

V našom sortimente taktiež môžete vyberať z jednostĺpových, dvojstĺpových a nožnicových autozdvihákov . Je len na vás, aký model presne pre svoj pneuservis potrebujete.

 


 

Najpredávanejšie

Stránka 1 z 1 - 6 položiek celkom
Doprava veľkých nožnicových a čtyřsloupových zdvihákov Ferdus k zákazníkovi
€408

Preprava veľkých strojov značky Ferdus k zákazníkovi. Určené pre: veľké nožnicové a 4sloupové zdviháky od tohto výrobcu.

Kód: DOPVSFERD
Montáž štvorstĺpových zdvihákov Ferdus vrátane revízie a zaškolenia obsluhy
€459,06

Zmontovanie 4stĺpových zdvihákov na autá vrátane ich revízie a odborného zaškolenia obsluhy. Určené iba pre zdviháky značky Ferdus. Upozornenie: zdvihák je nutné zakúpiť...

Kód: M4SLFERD
Parkovacie Štvorstĺpový zdvihák 3500 kg - Golemtech
€3 717,91

Štvorstĺpový parkovacie autozdvihák Golemtech s nosnosťou 3,5 tony Pevný zdvihák s jednoduchou manipuláciou - možné premiestňovanie pomocou odnímateľného podvozka. Technické...

Kód: SZ42
Štvorstĺpový zdvihák 5000 kg pre geometriu - Golemtech
€6 192,25

Štvorstĺpový autozdvihák Golemtech pre geometriu s nosnosťou 5 ton Elektrohydraulický zdvihák pre klasický servis a predovšetkým pre nastavenie geometrie podvozku - je vybavený...

Kód: SZ41
Zdvihák Štvorstĺpový 4SF-5000B, 5t, s automatickým zámkom a přizdvihem
€6 127,15

Štvorstĺpový dielenský zdvihák na automobily s přizdvihem a automatickým zámkom 4SF-5000B Technické dáta: Nosnosť zdviháku: 5 t Šírka prepojenie: 3282 mm Výška stĺpov: 2205...

Kód: 17.11
Zmena napájanie na 230V, pre zdviháky Golemtech
€243,83

Prestavba zdvihákov značky Golemtech na napájacie napätie 230V Práca zahŕňa prestavbu motora a ovládacej elektroniky zo súčasného napätia 400V na 230V. Vhodné pre miesta, kde...

Kód: SZ025

Štvorstĺpový zdvihák: stabilný a silný pomocník pre pneuservis i autoservis

Skutenčně veľmi univerzálnym využitím sa môžu pýšiť moderné štvorstĺpové autozdvihák. Vďaka svojej konštrukcii sa skvele hodia pre rad autoservisných prác i úkonov spojených s pneuservisom.

 

Základom je rampa s dvoma ramenami, na ktorú vozidlo sa dostane. Výška zdvihu býva okolo 1,7 metra a umožňuje tak pohodlný prístup a prácu pod vozidlom. Vzhľadom k tomu, že jazdný segmenty rampy vedú v oblasti prahov, nijako nezasahujú do oblasti podvozku auta, na ktorom je tým pádom možné pohodlne pracovať. Kvalitné štvorstĺpové zdviháky mávajú medzi ramenami rampy takzvaný posuvný přizdvih, vybavený gumovými dorazmi. Je schopný vozidlo dodatočne zdvihnúť (teda přizdvihnout) iba na jednej strane, a vďaka tomu je možné napríklad nastavovať geometriu kolies takto odľahčené nápravy, či vymeniť pneumatiky. Zdvihák je teda vhodný aj pre pneuservis.

 

V ramenách rampy bývajú tiež pohyblivé segmenty, umožňujúci pri nastavovaní geometrie porovnaní vozu presne proti terčom. Tieto časti bývajú pre bezpečnosť práce aretovateľné pomocou západiek. Odpadá teda pracné nájazdu a rovnanie vozidla či nebezpečenstvo nechceného posunu auta pri práci.

 

Veľkú výhodu zdviháka so štyrmi stĺpmi predstavuje jeho stabilita a veľká nosnosť. Vďaka základni s oporou v každom rohu je na ňom okrem nastavovanie geometrie či pneuservisných úkonov možné vykonávať napríklad opravy na podvozkoch áut, vyžadujúcich silu - ani pri hrubšie manipulácii napríklad so zarezlými či stuhnutým časťami nehrozí, že sa auto zrúti. Navyše unesie aj väčšie a ťažšie autá, ako sú dodávky, rodinná MPV či moderné veľká SUV (nosnosť býva približne okolo päť ton, špeciálne modely však môžu uniesť i viac). Samozrejmosťou moderných a kvalitných zdvihákov sú bezpečnostné zámky - často automatické - brániace pádu zdvihnutého vozidla.

 

Určitou nevýhodou čtyřsloupových autozdvihák sú trochu vyššie nároky na priestor a tiež vyššia nákupná cena. Oboje je však vyvážené práve veľkou nosnosťou a mimoriadnou stabilitou.