Vákuový prístroj na výmenu brzdovej kvapaliny + plniaca fľaša - Quatros QS70445

Výrobca QUATROS

Kód produktu QS70445


Dostupnosť Do 2 týždňov U dodávateľa - odosielame zvyčajne do 8-14 pracovných dní. Doskladnenie ďalších ks v termíne 06.10.2023


Cena bez DPH 17,50 EUR

Cena s DPH 21,15 EUR


+ -

Popis výrobku


Prípravok pre odsávanie brzdovej kvapaliny

Odpadá pumpovanie pedálom, na prácu stačí jeden človek. Odzvdušnění sa vykonáva podtlakom, ktorý je vytváraný vďaka vzduchu z kompresora a všetko funguje na základe Venturiho efektu. Možno použiť aj na odsávanie iných prevádzkových náplní, odvzdušnenie nízkotlakového naftového okruhu, zaliatie naftového filtra po výmene ...

Potrebný tlak: 6 do 12bar; spotreba vzduchu cca 180l / min; vytvorený podtlak: 0,5bar; závit pre pripojenie tlak. vzduchu: 1/4"

Stručný postup

Najprv využijeme odsávačku k odčerpaniu maximálneho množstva starej brzdovej kvapaliny vložením hadičky do nádržky a spustením odsávačky. Nádržku potom dolnými novú kvapalinou až po plnú mierku.

Plniace fľašu naplníme novú brzdovou kvapalinou, vyberieme vhodný adaptér, a fľašu postavíme hore nohami do nádržky tak, aby adaptéra fľaše bol ponorený v brzdovej kvapaline. Ventil na fľaši dáme do otvorenej polohy.

Pozn .: V prípade umiestnenia nádržky s brzdovou kvapalinou v mieste, kde na ňu nedá postaviť plniaca fľaša je potreba kvapalinu a jej hladinu strážiť a dopĺňať ručne v priebehu práce. Nikdy nesmie klesnúť pod rysku MIN.

Teraz možno už prejsť k samotnej výmene kvapaliny v brzdovom okruhu odsávaním starej kvapaliny cez odvzdušňovacie skrutky brzdových strmeňov. Presné poradie odporúčame skonzultovať s dielenskou / servisný príručkou k vášmu vozidlu; spravidla sa ale začína u strmeňa, ktorý je najďalej od hlavného brzdového valca, a skončí sa u strmeňa najbližšieho - teda spolujazdec vzadu, vodič vzadu, spolujazdec vpredu a vodič vpredu.

Na odvzdušňovaciu skrutku nasadíme gumovú koncovku, spustíme podtlak (odsávanie), a kľúčom povolíme odvzdušňovaciu skrutku. Kvapalinu odsávame kým v hadičke neuvidíme pretekať novú čistú kvapalinu; v prípade odvzdušňovaní pokiaľ neskončí bublinky. Ak meníme kvapalinu preventívne, v dielenské príručke si zistíme objem kvapaliny, ktorý je nutné odsať z jednotlivých strmeňov, aby došlo k úplnej výmene kvapaliny.

Po skončení uzavrieme ventilček plniace fľaše, doplníme kvapalinu po rysku MAX a tým máme hotovo.

Tipy:
- V priebehu práce stále kontrolujeme dostatok kvapaliny v plniacej fľaši (prípadne v nádržke, ak sa fľaša nezmestí).
- Pred samotnou výmenou odporúčame očistiť jednotlivé odvzdušňovacie skrutky, aby sa pri povoľovaní a následnom uťahovanie nedostali do závitov nečistoty.

Detail dostupnosti

Aktuálna dostupnosť produktov: Do 2 týždňov U dodávateľa - odosielame zvyčajne do 8-14 pracovných dní.

Termín ďalšieho naskladnenia produktu 06.10.2023

Prepravné služby Predpokládaný termín expedície

Balík na Slovensko(DPD)

Balík na Slovensko(GLS)

Nadrozmerná zásielka

Akonáhle bude objednaný tovar nachystaný k vyzdvihnutiu, oznámime Vám to SMS správou, prípadne emailom.