Sada pre odstránenie škrabancov na sklách

-10%
Doprava zdarma

Výrobca V.B.S.A.

Kód produktu Kit989


Dostupnosť Vypredané Zaslat dotaz


Pôvodná cena 597,36 EUR

Cena bez DPH 444,40 EUR

Cena s DPH 537,66 EUR


+ -

Popis výrobku


Sada pre profesionálne odstránenie škrabancov na sklách predstavuje optimálne súbor prístrojov a prípravkov vysokej kvality. Ľahko a pomerne rýchlo možno odstrániť škrabance na autosklá, ale aj obdobných sklách, najmä ak ide o také škrabance, aké vznikajú od stieračov čelných sklách a pod.
Odstránenie škrabancov a hlbších šmúh sa vykonáva preleštením poškodené plochy skla pomocou špeciálnej pneumatické leštičky.

 • Najprv sa opravovaná plocha skla umyje vodou z pohára a handričkou, ktorá nepúšťa chlpy. Plocha, ktorá leží mimo opravovanú, sa zamaskuje, aby nedošlo k jej poškodeniu.
 • Určí sa hĺbka škrabance. Ak je hlboký, začína sa s leštením zeleným kotúčikom. Pokiaľ sa jedná o menší škrabanec, začína sa leštiť ružovým alebo modrým kotúčikom.
 • Na adhezívnej kotúč pneumatické leštičky so suchým zipsom sa upevnia príslušný leštiace kotúčik. Skontroluje sa, či kotúčik dobre drží. Ak nie, musí sa použiť iný alebo nový.
 • Na leštenou plochu sa nanesie / nastrieka trochu vody. Leštenie sa realizuje pri zvlhčovania vodou, rovnomerne. Pri leštení sa nesmie zostávať na jednom mieste, aby nedošlo k prebrúseniu skla. Nesmie sa tiež nakláňať kotúčik, pretože by mohlo dôjsť k zmene optiky skla. Leštenie prebieha zľava doprava, vždy pohybom späť a dopredu kruhovými ťahmi.
 • Leštené sklo sa nesmie nadmerne zahriať, aby neprasklo. Ak je horúce, prestane sa leštiť a na sklo sa nanesie viac vody.
 • Utrie sa vzniknutý oder a skontroluje sa, či už je poškriabaniu odstránené. V opačnom prípade sa použije na doleštenie biely kotúčik.
 • Mokrou handrou, ktorá nepúšťa chlpy, sa opravované miesto dobre otrie.
 • Celý proces sa podľa potreby zopakuje, ale so stupeň jemnejším kotúčikom než predtým. Napríklad ak leštenie začínalo s modrým kotúčikom, teraz sa začne leštiť s oranžovým kotúčikom. Ak sa začalo s oranžovým kotúčikom, použije sa teraz biely.
 • Z kotúča leštičky sa zlozi leštiace kotúče a až potom sa kotúč so suchým zipsom odmontuje z leštičky. Vždy sa k tomu používajú ochranné rukavice, okraje kotúčikov môžu byť veľmi ostré.
 • Opravované miesto sa očistí vodou a handrou, ktorá nepúšťa chlpy. Je potrebné skontrolovať, že prach a častice skla sú odstránené. Aj oblasť mimo poškodené miesto sa očistí horúcou vodou a potom sa sklenená plocha vytrie do sucha.
 • Finálny leštenie sa vykonáva pomocou leštiacich plstených kotúčikov. Z ich stredu sa vyberú molitanové kotúčiky, do vzniknutého miesta sa dá abrazívne / diamantová leštiace pasta a molitanové kotúčiky sa vráti späť. Povrch skla sa tak jemne doleštite. Aby sa zabránilo prehriatiu skla, opäť sa použije voda.


Sada v plastovom kufríku obsahuje:
1 ks pneumatická leštička (POL-KITROP)
2 ks špeciálna plstené kotúčiky + 12 molitanových kotúčikov (897)
1 ks nádobka s leštidlom na sklá (237 ml) (672)
1 ks český návod (176)
1 ks adaptér pre spojenie kotúče k leštičce (ADAPTATEUR POLKIT)
1 ks kotúč k leštičce so suchým zipsom (DRT-75)
1 ks adaptér pre spojenie kotúče k leštičce (ADAPTATEUR POLKIT)
adhezívnej leštiace kotúčiky Ø 75 mm:
3 ks zelenej leštiace kotúčiky DR20 pre veľmi hlboké škrabance (SR35-3)
3 ks ružové leštiace kotúčiky pre hlboké škrabance (SR20-3)
3 ks modré leštiace kotúčiky pre ľahké škrabance (SR10-3)
3 ks oranžové leštiace kotúčiky pre veľmi ľahké škrabance (SR5-3)
3 ks biele kotúčiky pre záverečné leštenie (SRPD-3)
1 ks vzduchový adaptér so závitmi 1/4 "(raccordo 1/4 MALE

Detail dostupnosti

Aktuálna dostupnosť produktov: Vypredané

Termín ďalšieho naskladnenia produktu

Prepravné služby Predpokládaný termín expedície

Balík na Slovensko(DPD)

Balík na Slovensko(GLS)

Nadrozmerná zásielka

Akonáhle bude objednaný tovar nachystaný k vyzdvihnutiu, oznámime Vám to SMS správou, prípadne emailom.