Plazmové rezačky

Plazmové rezanie patrí k najmodernejším spôsobom delenie materiálov. Naša ponuka preto obsahuje aj plazmové rezačky, inak povedané plazmové rezacie stroje. Vyberať môžete z jednoúčelových rezačiek i zo strojov kombinovaných so zváračkou. Je skrátka len na vás, aký typ zvolíte. Na výber máte samozrejme tiež zváracie potreby , ktoré pri práci môžete využiť.

 

Jadro ponuky tvorí plazmové rezačky značky TUSON , ktoré si automechanici aj remeselníci obľúbili vďaka vysokej kvalite a atraktívnej cene.

 


 

Najpredávanejšie

Plazmový rezací prístroj CRAFT-CUT 63
 
€1 888,88
Plazmový rezací prístroj CRAFT-CUT 41
 
€1 071,85
Plazmový rezací prístroj CRAFT-CUT 41 P
 
€1 276,12
Stránka 1 z 1 - 3 položiek celkom
Plazmový rezací prístroj CRAFT-CUT 41
€1 071,85

Kompaktný a výkonný stroj na profesionálne použitie. Max. prevádzkový tlak: 6 bar Typ horáka: S65 6 m Rez na kvalitu | oceľ (ST37): 10 - 15 mm Deliaci rez | oceľ (ST37) : 20 mm...

Kód: 1075041
Plazmový rezací prístroj CRAFT-CUT 41 P
€1 276,12

Kompaktný a výkonný stroj s PFC invertorom na profesionálne použitie. Max. prevádzkový tlak: 6 bar Typ horáka: S65 6 m Rez na kvalitu | oceľ (ST37): 10 - 15 mm Deliaci rez |...

Kód: 1075042
Plazmový rezací prístroj CRAFT-CUT 63
€1 888,88

Kompaktný a výkonný stroj na profesionálne použitie. Max. prevádzkový tlak: 6 bar Typ horáka: Zeta 60A 6 m Pripojenie horáka : Centrálny adaptér Trafimector Rez na kvalitu |...

Kód: 1075064

Plazmové rezanie: rýchle, lacné a kvalitné. proste moderné

Rezanie plazmou je v posledných rokoch čoraz populárnejšie. Je určené k deleniu neželezných kovov a tiež materiálov s elektrickou vodivosťou. Menujme napríklad oceľ, nerezovú oceľ, meď alebo hliník. Strojmi pre túto prácu sa skrátene hovorí plazmový rezačka, popr. plazmový rezací stroj.

 

Princíp tohto druhu rezanie je pomerne jednoduchý. Pri delení materiálu sa využíva tenký lúč takzvané plazmy. Jej základom je úzky stabilizovaný elektrický oblúk, ktorý je vysokou rýchlosťou tlačený do rezaného materiálu. Ten sa potom taví. Pri tlačení sa používa takzvaný hnací plyn. V drvivej väčšine prípadov stačí vzduch alebo dusík, takto vykonaný rez je ale ešte potrebné následne byť upravená pre finálnu zváranie. V prípade, že je rez ihneď určený pre následné zváranie, sa používa kyslík - proces rezania je potom kvalitnejší. Druhý menovaný spôsob je však typický skôr pre priemyselné rezanie, pre klasický ručný spôsob je plne postačujúce elektrická energia a prívod obyčajného vzduchu. Rýchlosť plazmy pri výstupe z trysky dosahuje až 2300m / s. To má za následok jednu z mála nevýhod, teda relatívnu hlučnosť.

 

Plazmové rezanie má však podstatne viac výhod. Menujme napríklad malé rozmery a nízku hmotnosť ručných plazmových rezačiek - väčšinu z nich možno dokonca preniesť ľahko v ruke - vysokú kvalitu rezu alebo nízke pracovné náklady. Vďaka tomu sa plazmové rezanie rozširuje čím ďalej viac. Moderné multifunkčné plazmové rezačky bývajú navyše kombinované so zváračkou (najčastejšie pre metódy TIG alebo MMA ) a je s nimi teda možné narezaný materiál ihneď spájať do požadovaného tvaru. Tiež to náklady znižuje, pretože nie je potrebné vybavovať dielňu či servis ďalšími strojmi.