Zváranie metódou MMA sa radí k najstarším spôsobom zvárania. Pokiaľ teda zháňate zvárací invertor MMA (tzv. Invertorová zváračka) pre túto činnosť, otvorili ste správnu podkategóriu. V ponuke nájdete nielen jednoúčelové zváračky výhradne pre metódu MMA, ale aj moderné viacúčelové stroje kombinujúci niekoľko metód zvárania (MMA, MIG / MAG, TIG). Samozrejmosťou je výber príslušenstva ku zváračkám a zváracích potrieb .
Prevažnú časť našej ponuky zváracích invertorov MMA tvoria produkty so značkou TUSON . Máte tak istotu, že dostávate skutočne kvalitné stroje.
Pri práci tiež nezabúdajte na ochranné pomôcky, ako sú zváracie kukly a ďalšie príslušenstvo .
Jednofázová invertorová zváračka IGBT určená na zváranie TIG/MMA s prúdom do 200 A - SATRA S-SH200TM. S výkonom 200 ampérov dokáže zváračka ľahko zvárať hrubé...
Oblúkové zváranie obalenou elektródou, teda metóda MMA (z anglického Manual Metal Arc Welding), patrí k najstarším spôsobom zvárania. Jedná sa o manuálne (ručné) zváranie s elektrickým oblúkom ako zdrojom tepla. Strojom pre tento druh sa hovorí zvárací invertor MMA.
Princíp spočíva v zapálení elektrického oblúka medzi elektródou a zváraným materiálom. V mieste zvaru vznikne veľmi vysoká teplota, ktorá roztaví elektródu aj základné, teda zváraný, materiál. Elektróda použitá pri tomto spôsobe zvárania, teda takzvaný obalený typ, je zložená z jadra a obalového materiálu. Obvykle býva dlhá 350 až 450 mm. Jadro elektródy predstavuje hlavnú zložku prídavného materiálu. Ďalšie funkčné časťou je obalový materiál elektródy, zabezpečujúce ochranu zvarového kúpeľa (vytvára ochranou atmosféru a trosku). Povrchová troska zvar chráni pri chladnutí. V momente, keď zvárané miesto dokonale vychladne, je na mieste strusku odstrániť (obrúsiť).
Metóda zváranie MMA je vhodná pre prácu s nelegovanej, nízko legované i vysoko legované materiály s aplikačnou hrúbkou v rozsahu od približne 2 do 50 mm. Hodí sa napríklad pre oceľové konštrukcie, tlakové nádoby alebo napríklad v ťažkom či lodnom priemysle. K výhodám tejto metódy patrí napríklad nenáchylnost procesu na poveternostné podmienky (napríklad odfúknutí plynu), použiteľnosť aj v podmienkach s nižším nárokom na prístup, alebo možnosť zváranie naozaj veľmi rôznorodých druhov materiálu (zliatiny, nerez, liatina, hliník atď.).
Nevýhodou je trochu menšia produktivita práce - vzhľadom k obmedzenej dĺžke obaľovaných elektród je nutná ich častá výmena a tým pádom zastavovanie zvárania. Ak sú pri zváraní kladené vyššie nároky na sériovosť, je na mieste zvoliť inú metódu, napríklad zváranie MIG / MAG . Niektoré stroje bývajú tiež okrem zvárania určené pre plazmové rezanie .